تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
هنگ درام
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
آسال تهویه قم
نسلی نو
وبینو قم
چاپ ساک دستی پارچه ای
وی رمان
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
برسادیس
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی


دوران - دوره آموزش CCNP Security SCOR s

دوران - دوره آموزش CCNP Security SCOR

موضوعات
Category

محبوب ترین مطالب
Most visited Postss

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 5040
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 5039
» بازديد سال : 5039
» بازديد کل : 5039
» اعضا :
» مطالب : 5

دوره آموزش CCNP Security SCOR


تاریخ انتشار پست : 1401/8/19 بازدید : 832

دوره آموزش CCNP Security SCOR

در دوره آنلاین CCNA  نسخه 210-260 با مفاهیم پایه ای امنیت آشنا خواهیم شد که به چند دسته اصلی زیر قابل تقسیم بندی است که در CCNP Security با جزئیات بیشتر در مورد آنها بحث خواهد شد.

دوره آموزش CCNP Security SCOR

در دوره آنلاین CCNA  نسخه 210-260 با مفاهیم پایه ای امنیت آشنا خواهیم شد که به چند دسته اصلی زیر قابل تقسیم بندی است که در CCNP Security با جزئیات بیشتر در مورد آنها بحث خواهد شد.

پیاده سازی امنیت روی روتر ها و سوییچ های IOS-based شامل سه بخش control plane security، data plane security و management plane security است. در control plane security امن سازی پروتکل های سیگنالینگ در سوییچ و روتر

مد نظر می باشد. Routing protocol authentication در روتر و STP security در سوییچ نمونه هایی از این نوع می باشند. در دوره های جدید سیسکو هدف امن سازی دسترسی به سوییچ و روتر است که معمولا با بکارگیری SSH به جای Telnet انجام می گیرد و مهمتر از آن پیاده سازی AAA در دسترسی به device ها است. در data plane security به دنبال امن سازی ترافیک داده کاربر هستیم که با روش های متعددی در سوییچ و روتر امکان پذیر می شود. به عنوان مثال در سوییچ پیاده سازی مکانیزهایی همچون pot security، ip source guard، dhcp snooping و arp inspection و در روتر کنترل ترافیک با ACL به امنیت داده کاربران کمک می کند.

در بخش مهم دیگری از آموزش دوره سیسکو به مفاهیم cryptography و پیاده سازی ارتباطات VPN با دو شیوه IPSec و SSL می پردازد. بدیهی است که پیاده سازی VPN در این دوره به صورت مختصر و بدون ورود به جزئیات انجام می گیرد و هدف آن آشنایی اولیه دانشجو با مفاهیم VPN است.

فایروال و IPS از مهمترین ابزارهای امنیتی هر سازمانی به شمار می آیند. در فایروال ترافیک کاربر با توجه به سیاست های سازمانی کنترل می شود. در IPS ترافیک های کاربر از نظر مخرب و یا سالم بودن مورد بررسی قرار می گیرند. در این دوره چگونگی پیاده سازی فایروال و IPS را در روترهای IOS based نشان می دهد که می تواند در محیط ها و سازمانهای کوچک بسیار مفید باشد و سازمان از خرید تجهیزات تخصصی فایروال و IPS بی نیاز باشد.


اگر شما نیز از این دسته افراد هستید اما نمی‌دانید آموزش برنامه‌نویسی را از کجا شروع کنید، در ادامه با همراه شوید.در انتهای دوره نیز به صورت مختصر دودستگاه ESA و WSA که به ترتیب برای امن سازی ترافیک ایمیل و وب سازمان کاربرد دارند، معرفی می شوند که قرار است در CCNP Security و در دوره Threat Control با جزئیات بیشتر به آن پرداخته شود.

دسته :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد